P....žeby Paramore

7. listopadu 2008 v 16:38 | xXEmoBettyXx |  Abeceda Emo hudby
Paramore
je pop-punková partička z městečka Franklin ve státě Tennessee v USA. Kapelu tvoří mladá a energická vokálistka Hayley Williams, kytarista Josh Farro, bass-kytarista Jeremy Davis a bubeník Zac Farro.
Hudební žánr Paramore se asi nejvíce blíží pop-punku s příměsí pop-rocku a chcete-li možná částečně emo-punku, ale přesně to škatulkovat asi nelze a bylo byto zbytečný. Každopádně je to hodně energická, melodická hudba která se svým stylem řadí spíše ke střednímu proudu. Prostě hodně dobře povedenej popík.
Počátky kapely spadají do rocku 2002 kdy se tehdy 13-ti-letá Hayley přestěhovala z městečka Meridian ze státu Mississippi do Franklinu. Ve škole, kterou zde navštěvovala potkala dva bráchy Joshe a Zaca Farrovic. Společně pak začali soustavně a tvrdě pracovat a tvořit muziku. V roce 2004 se k nim přidává Jeremy Davis
( bass-kytara ) a Jason Bynum ( kytara ) a všichni začínají vystupovat pod jménem PARAMORE. Přicházejí první úspěchy na shromážděních a školních talentových přehlídkách. Poté se již dostávají na rocková dějiště ve Franklinu a okolí a kapela si rychle buduje dobrou základnu fanoušků.
Kombinace temperamentního a drzého vystupování neuvěřitelně charismatické frontmentky Hayley, celkově velice nadšeného projevu skupiny a energií našlapané hudby začíná okamžitě přitahovat média a taky pozornost nezávislé nahrávací společnosti Fueled by Ramen z Floridy, se kterou skupina začátkem rocku 2005 podepisuje smlouvu a nahrává svoje debutové album ALL WE KNOW IS FALLING. Po dokončení nahrávání se okamžitě vydávají na cesty aby svůj debut podpořili. Na rozsáhlých hudebních festivalech, jakými jsou Bamboozle a Warped Tour vystupují společně s kapelami zvučných jmen, jako například Simple Plan a Srtaylight Run. Svým explozivním a pozitivním přístupem při živých vystoupeních si získávají mnoho dalších fanoušků.
V prosinci 2005 nahrazuje dosavadního kytaristu Jasona Bynuma nový kytarista Hunter Lamb, který kapelu ovšem začátkem rocku 2007 opouští. Kapela tedy ve vystupování a v tvorbě pokračuje jako qarteto. Na jaře 07 vydávají svoje druhé album s názvem RIOT! v produkci Davida Bendetha a podepisují smlouvu s přední nahrávací společností Atlantic.
http://www.media.wmg-is.com/media/portal/media/cms/images/200711/riot-2-large_1196379186494.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama