Září 2009

Atomizer - Hooked On Radiation

30. září 2009 v 16:29 | BettynQa

Gold converse

23. září 2009 v 14:49 | BettynQa

http://farm4.static.flickr.com/3615/3452549874_eed367074d.jpg

Kde sehnat nej piercing???

12. září 2009 v 10:20 | BettynQa
Mám tu pro vás pár shopů kde sehnat ty NEJ piercingy.
1) celkem cca 542 ozdůbek,různých druhů, barev, materiálů a velikostí: odkaz
2) shop specializovaný výhradně na piercingy: odkaz
3)spousta piercingů za dobré ceny: odkaz

A pokud nechcete kupovat z internetu zjděte si do zlatnictví
DSC02427 - Piercing - Nose Bridge by loupiote (Old Skool).

Toužíš po piercingu?

10. září 2009 v 20:29 | BettynQa
Ohlížíš se na ulici po propíchaných lidech a myslíš si o tom své? Anebo patříš k těm, kterým se piercing líbí,nebo máš dokonce sám nějakou tu ocelovou ozdobičku někde na těle? Každopádně, jesli se chceš o piercingu dozvědět něco víc, přečti si tento článek. Proč to ti lidé dělají? Co jim to dává?

Historie piercingu

Už ve starověku si jím lidé zdobili svá těla, piercingy ve starověku vypadaly pochopitelně trochu jinak než teď:o) Takže například piercing v pupíku, říká se, že egyptští faraóni si nechávali pupík propíchnout, ale není to dokázáno.
Bradavky: Už viktoriánské ženy konce 19.století objevily krásu propíchnutých bradavek. Ve starém římě nosili propíchnuté bradavky bohatí centurové a tělesní strážci Caesara na znamení svého mužství a odvahy a používali je k připevnění krátké pláštěnky.
Jazyk: Staří Mayové si jazyk propichovali během speciálních rituálů, aby mohli komunikovat s duchy předků. (takže pokud nevíš kam si dát piercing, dej si ho do jazyka, můžeš pak pokecat třeba se svojí prababičkou:o) né, to byl samozřejmě vtip:o))
Nos: Nejčastěji se objevuje mezi domorodci od Guiney po Indonésii. Náušnice v nose je povinná pro všechny muslimské nevěsty. Propichuje se strana anebo septum (mezi dírkami).
Brada: Hojně se vyskytuje mezi kmeny v Amazonii, západní Africe, Indii a severoamerickými Indiány.
Obočí: Jedná se o novodobou záležitost a v devadesátých letech se stal hodně populární.
.. To bychom měli historii. A teď něco o péči..
O piercing se samozřejmě musíš starat! Je jasné, že se ti nezahojí přes noc a závisí na tobě, jak rychle a dobře se bude hojit. Někdy se stane, že piercing se ti nezahojí a šperk budeš muset vyndat. Nikdy ho ale nevyndavej sám/sama a zajdi raději do studia, kde ti poradí co a jak. Cílem péče je zabránit napadení rány bakteriemi, proto ho musíš čictit (nejlépe antibakteriálním mýdlem -seženeš v lékárně, pokud je piercing v puse (jazyk atp), nejlepší je potírání vlažnou vodou se solí, 2x denně).
Počítej s tím, že rána bude vylučovat bíložlutou tekutinu, podobnou hnisu. Nezmatkuj, není to špatně. Piercing se hojí podle toho, na jakém místě je implantován. Pupík se může hojit až rok a během hojení by se neměl stýkat s vodou v bazénu. Bradavky se nehojí špatně, ale propíchnutí hodně bolí. Jazyk se hojí asi 12 dní a během této doby nesmíš kouřit a ani by ses neměl/a líbat:o). Nos (strana) se hojí dobře, ale septum se hojí hůř a propíchnutí je velmi bolestivé. Brada se hojí celkem dobře a obočí taky, ale má tu nevýhodu, že se může často zachytit o oblečení.

Další docela důležité informace:

Nikdy si piercing nepropichujte sami doma!!! Hrozí infekce atp. A ber na vědomí, pokud ti není 18 let, potřebuješ písemné svolení rodičů!
Piercing není věc, které bys později mohl/a litovat, protože si ho můžeš kdykoli vyndat (ale počítej s tím, že ti zůstane jizva).
Také to není bůhvíjak levná záležitost. Připrav si minimálně 500 korun, ale jinak se ceny pohybují okolo 800-1000Kč.Také je potřeba vyměnit šperk maximálně po půl roce za nový, což není také levná sranda.
Jestli se bojíš bolesti, tak tě ujišťuji, že se bojíš zbytečně. Propíchnutí nebolí ani trochu, bolest se dostaví později, ale dá se vydržet a rána může být 2-3 dny trošku nateklá.
A věděl/a jsi, že většina z vás už vlastně piercing má? :o) Ano je to ucho! Právě ucho je nejrozšířenější piercing na světě:o)! Tak co, jaké je tvé rozhodnutí ohledně piercingu po přečtení tohoto článku? :o)

A pokud jste opavdu takový magoři,že vás nezajímá pravidlo "Nikdy to doma neskoušejte" můžete vyskoušet si propíchnout ucho. Ale pozor nikdy ne do chrupavky(děsně to bolí). Nejdřív si kupte jehlu na propichování(asi do 2kč) nebo kanilu(asi 25kč)sežene v lékárně. A pak ozdůbku kterou chcete. Pokud nemáte tolik peněz kupte si náušnice. Samozřejně že né kruhy ani dvoumetrové. Ze začátku vám postačí kulička,hvězdička,pavouček atd.. Nejdřív si vydezinfikujte místo kam chcete vaši ozdůbku dát. Vemte jehlu a propíchněte. Vložte ozdůbku(náušnici) a znovu vydezinfikujte. Pokud nemáte dezinfekci postačí toaletní voda(to není voda z hajzlu ale něco jako voňavka).Doporučuji na noc zalepit náplastí aby se vám nestalo že vám ozdůbka(náušnice) upadne. Taky dávejte pozor když si přetahujete tričko nebo mikinu. Noste to tak 6 týdnů to by si měla dírka měla zvyknout takže pak můžete piercing vyndat třeba na 2 dny a dírka se nazacelí.
http://www.konykorn.com/piers/pribehy/gah04.jpg

Plesové a společenské šaty na rozlučku aj..

9. září 2009 v 18:19 | BettynQa
Ahoj holky,dámy a slečny
Pokud chodíte do 9 třídy nebo nějaké jiné a scháníte šaty na rozlučku,ples nebo něco jiného tak jste tu správně. Jelikož je začátek školního roku určitě si myslíte že je na šaty ještě dost času, ale lepší dřív než pozdě nemyslíte?? A tak jsem pro vás našla pár šatů které se mi osobně nejvíce líbí.